Ürünlerimiz

hims hospital information management system
 • Anasayfa
 • /
 • hims hospital information management system
hims hospital information management system

Hbys (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi) nedir?

Kısaca hbys olarak adlandırılan terim bilgisayar programları ve etkileşim icinde olduğu hastanelerin yapmış olduğu operasyonları (lbys,ris,pacs,pdks) bilgisayar üzerinde gerçekleştiren yazılımlar grubuna verilen genel addır.

Hbys içerisinde laboratuvar, radyoloji gibi tetkik birimlerinde gerçekleştirilen tüm operasyonlardan, ameliyathane, hastane eczanesi, sicil veya insan kaynakları birimlerine varıncaya kadar farklı uzmanlıklar üzerine çalışan bir çok yazılımın biraraya gelerek oluşturduğu yazılım grubu demek olduğunu anlamak gerekir. Hastane bilgi yönetim sistemleri nde gerçekleştirilen Tetkik operasyonlarında cerrahi operasyonlarda izleme dinleme operasyonlarında kullanılan medikal cihazlar ile entegre olarak yani medikal standart dil formatında da haberleserek   Bilgi alış verisinde bulunabilir. Örneğin Pacs (picture archive communication systems) yapılarında mamografi, cr, mr, tomografi gibi cihazlardan görüntü alıp bunları birlikte çalıştığı diğer programlara verebilmelidir.

HBYS

Hbys sistemlerinin tasarlanır ve gelistirilirken birden çok uzmanlık alanında bilgi kaynağı ve birikime ihtiyacı vardır. Buda hbys yazılımının yaşı ile bagdastirmak da doğru olmaz, daha eski yıllarda geliştirilmeye başlanmış sistemlerdede yamalı bohça ve geri kalmış teknolojik altyapı sendromları bulunmaktadır.
Hbys nedir i açıklarken nasıl olmalıdır sorusuyla ilerlemeden de tam anlamı ile açıklamış olamayız.

Sonuç itibari ile, geliştirilme ortamı, yazılım dili veya dilleri, geliştiren ekip veya Şirket hbys nin kalitesinin göstergesi olarak kabul edilemez. Hbys olarak adlandiracagimiz yazılımlar grubunun gunümüzde ürettikleri sonuclar ile degerlendirilip, vermiş oldukları işleyiş süreçlerine ve insana fayda katsayısına göre derecelendirilmelidir. Dikkat edilirse fiyat hususundan hiç bahsetmedik. Bahsedilmeyecek kadar konu icinde önem arz etmedigindendir.

NBYS Hastane Bilgi Yönetim Sistemi işletildiği sağlık kuruluşununun kaynaklarının verimli ve optimum düzeyde kullanılmasını sağlamayıamaçlamıştır. Medikal cihazların tümü ile kabul edilmiş dünya standartları ile haberleşebilir. (ASC X12 - Accredited Standard Committee X12, ASTM Committee E31 – American Standards for Testing and Materials Committee E31 on Health Informatics, DICOM - Digital Imaging and Communications in Medicine, HL7 - Health Level Seven, IHE - Integrating the Healthcare Enterprise, NCPDP - National Council for Prescription Drug Programs )

Elektronik hasta kayıtlarının finansal verilerin kurumsal bilginin sağlıklı ve tekrar işlenebilir halde depolanmasını ve resmi kurumlara bildirimi gerekli verilerin iletilmesi için gerekli tasarım ve kodlama standartlarına sahiptir. Sistemin modüler yapıda olması ve her modülün kendi içerisinde parametreler ile özelleştirilebilmesi kuruma büyük avantaj sağlar. Kendi bünyesinde entegre çalışan RIS ve PACS sistemleri ile Web tabanlı tasarımı multilanguage yapısı ve özellikle Grup Hastaneleri için birden çok sağlık merkezini tek tabanda çalıştırabilen yapıdadır. 10 yıldır sektörde kullanımı ile birikim sağladığı tecrübeyi NBYS Web HIMS sistemine aktarmıştır. 

Sağlık Kuruluşunun ihtiyaç ve tipine göre kurulum eğitim ve işletimi yurt içi ve yurtdışı genelinde ki destek bayileri tarafından yapılmaktadır.    

Kurumsal Bölümleri

 •  Accounting Management
 •  Appointment Management
 •  Bed Management
 •  Billing & Invoicing
 •  Budgeting & Forecasting
 •  Claims Management
 •  Expense Tracking
 •  Human Resource 
 •  In-Patient Management
 •  Inventory Management
 •  Out-Patient Management
 •  Patient Records Management
 •  Physician Management
 •  Policy Management
 •  Revenue Management
 •  Stock&Pharmacy Management
 •  Dental Clinic Management
 •  Physical&Orthopedy Treatment

Gerçek web deneyimi

NBYS tasarımının en temek fikri sağlık kuruluşları yazılım üzerine değil hasta bakımı üzerine odaklanmalıdır. NBYS mümkün olan son teknolojileri kullanarak bu gücü sağlık kurumlarına verebilmektedir.
En düşük toplam maliyet Bulut uygulaması sayesinde donanım yazılım veya ara katman maliyetlerini yok ederek en düşük toplam maliyet ile çalışabilmenize izin verir. Alt yapı işletme ve yönetme yükünü sizden alarak kuruluşunuzu rahatlatır Hızlı yükleme hızlı sonuç Kurulum ve yükleme işlemleri web üzerinden sağlandığından hızlı bir şekilde yol katetmenizi ve sonuç almanızı sağlar. Karmaşık ve yüksek gereksinim isteyen sistemler gibi zamanınızı boşa harcatmaz ve maliyetlerinizi yükseltmez
 

Neden NBYS ?

•    Gerçek, Web tabanlı ve Bulut bilişim uygulamaları içerir.
•    Büyük ölçekli sağlık sistemleri için dizayn edilmiş. En küçük birimler için modüler çalışabilir
•    Kullanıcı dostu arayüz ile hızlı kullanım kolay öğrenim
•    Entegre gerçek zamanlı analiz ve izlemeler içerir
•    Modern ve güncellenebilir servis tabanlı yapısı ile sürekli değişime gelişime açık
•    Performans ve müşteri deneyiminde Birinci sınıf
•    Destek ve geliştirme kategorisinde 7 / 24 kesintisiz hizmet programları

Sürekli inovasyon ve adaptasyon

NBYS yılda düzenli olarak 3 kez ana güncelleme yayınlar. Geleneksel güncelleme karmaşıklığı ve sorunlarını ortadan kaldırır. (zorunlu kanuni değişiklikler istisnadır). Otomatik güncelleştirme işlevini kontrol etmenize izin verir ve eski sürümleri kullanmanıza engel olmaz. (Kritik güncelleştirmeler istisnadır.)

Kurumsal güvenlik ve operasyonlar

NBYS bulut veritabanı seçeneği ile web tabanlı sistemi sayesinde küçük kliniklerden büyük ölçekli hastane gruplarına kadar hizmet verebilen güvenilir bir ortakdır. Sistemin güvenliği, Bilgi güvenliği konularında standartizasyon sertifika ve belgelerine sahiptir. Kurumsal verilerinizin güvenliği için gerekli danışmanlık hizmetini kapsayan bir yapı sunmaktadır.

Kurumsal sağlık sistemleri için tasarlanmıştır

NBYS dağıtık sağlık kurumlarının, kamu kurumlarının sunduğu ve talep ettiği uygulamalara entegre çalışabilecek bir yapıda tasarlanmıştır. Kamu kurumlarının hasta, cihaz ve istastiki talep ettikleri verileri hazır şablonlar ve standart formatlar ile sunabilir. Bunun yanı sıra Bütünsel bir hastane yazılımına entegre olarak modüllerini de çalıştırma yeteneği içerir.

Gömülü gerçek zamanlı analizler sunar

Yetki seviyelendirme sistemi sayesinde klinik kullanıcılar ve yöneticiler gerçek zamanlı akışkan analiz ve raporları izleyebilirler. Karmaşık sorgu kriter ve seçenek arasından arındırılmış. Hedef geçekleşme oranları ile güçlendirilmiş analizleri sunar.

NBYS hims appointment module preview Kullanıcı dostu arayüz : Modern sade ve daha az eğitim gerektiren kullanıcıların kolay adapte olmaları için tasarlanmış ekranlar içerir. Kullanıcı arayüzü sosyal ağları kullanan her kullanıcının rahatça adapte olabilieceği icon deneyim ve akışlar ile güçlendirilmiştir. Arayüzde hızlı klavye gerektiren bölümlerde arama filtreleme işlemleri klavye destekli kolaylaştırılmıştır.
 
NBYS servis tabanlı mimarisi sayesinde değişen teknolojilere recode ihtiyacı olmadan kolayca geçiş yapabileceğinden kurumsal sağlık sisteminin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmektedir.

 Nesne odaklı yaklaşımı ve bigdata veri işleme metodları ile uyum içinde çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Süreçleri, İşlem durumlarını ve kurumun görünümünü rahatça izlemenize sağlayacak araçlar içerir.