Ürünlerimiz

hims hospital information management system
  • Anasayfa
  • /
  • hims hospital information management system
hims hospital information management system

Randevu modülü

Esas amaç İnternet üzerinden, Call Center veya kurum içi çalışan yetkili personel tarafından randevu kayıtlarının oluşturulması, Takip edilebilmesi ve düzenlenmesini amaçlar.

Kullanıcı dostu ve Sade olarak tasarlanmış arayüz sayesinden seçili doktor veya tetkik biriminin randevu şeması görsel olarak izlenebilmekte, Renk, vurgu hareketlendirme ile kullanıcılar yönlendirilmektedir.

Branş Seçimi bölümünden kurum içinde tanımlı branş listesi seçilerek bu branşa ait çalışan doktor veya tetkik birimleri Görsel Aktiflik durumları ile listelenebilir. Seçili Tarih ve Randevu kaynağı doktor veya tetkik biriminin Randevu saat dilimleri Saat aralığı bazında listelenir. Saat Dilimleri gün bazında Ayarlar parametreler bölümünden tanımlanır ve Tarihe göre farklılık gösterebilir.

Dakika aralıkları saat dilimindeki sayı açık veya kapalı durumları ayarlar parametreler bölümündeki tanımlamalara göre açılmaktadır.

Kırmızı renkli bölümler dolu randevuları, Sarı renkli bölümler diğer bir kullanıcı tarafından şu anda kullanıldığını, Soluk Yeşil bölümler randevu kapatma isteği verildiğini ancak henüz onay gelmediğini, Gri renkli bölümler geçici kapatıldığını,

 Mavi ikonlu bölümler ise web üzerinden hasta randevu alındığını gösterir. İstenirse Hasta ile Telefon teyidi yapılma bilgisi de listelenir.

 

 

Artı şeklinde ki ikon ile Tanımlanmış Şablona ek olarak yeni bir randevu dilimi oluşturulabilir.

Randevu verilmek istenen saat dilimine tıklayarak, hastanın bilgileri girilir, randevu türü, Kurum bilgisi parametrik olarak zorunlu tutulabilir.

Dolu bir dilim üzerine tıklanarak alınmış bir randevunun bilgileri üzerinde de düzenleme yapılabilir.

Randevu Verilme aşamasında Önceki Muayene Kayıtları veya Önceki Randevuları da listelenebilir. Randevu kayıtlı hastalara veya yeni hastalara da verilebilir. Yeni hastalar için sistem kimlik kayıt bilgisini otomatik olarak sisteme alır.

Randevu modülü üzerinde yetkili kullanıcılar Alınmış randevular menüsü ile aranan bir randevu kaydına hızlıca ulaşarak kayıt üzerinde düzenleme pasif veya silme işlemi uygulayabilirler.

Mesai Planı Kapatma menüsü ile doktorların randevu çalışma cetvellerini tarih aralığı bazında kapatma istek girişini yapabilirler. Kapatma istek girişi yönetici onayına tabidir.

Randevu Modülü, Web üzerinden internet randevu sistemi, Kayıt kabul sistemi, Radyoloji modülü, Klinik Modülü gibi bir çok modül ile etkileşimli olarak çalışır.

 

Download & Open

Download & open PDF format