Ürünlerimiz

hims hospital information management system
  • Anasayfa
  • /
  • hims hospital information management system
hims hospital information management system

Laboratuvar Yönetim Sistemi

Bu modül kurum içi ve kurum dışında hastaların laboratuvar işlemlerinin yürütülmesini barkod üretilmesini, sonuçlarının izlenmesi ve düzenlenmesini, cihaz barkodlarının basılmasını ve gerekli istatistiki bilgilerin alınabilmesi için tasarlanmıştır.
Modül 4 ana bölümden oluşur ve bu bölümlere erişim kullanıcı yetkileri ile sağlanır.

 

Diğer işlemleri bölümü

Laboratuvar Kit Takibi, İstatistiki çalışma bilgilerinin alınması, hasta numune istatistikleri ve zamanlar ile ilgili raporlamaların yapıldığı bölümdür. Laboratuvar içerisinde yürütülen faaliyetler ile ilgili, Laboratuvar personel çalışma zamanları ile ilgili işlemlerin yapılabilmesini sağlar.

Kullanıcı Giriş bölümü

Bu bölüm laboratuvar kayıt kabul personeli yetkisine verilmiş. Başvuruda bulunan hastalar için gerekli cihaz numune barkodlarının basılması ve üretilmesi, dış laboratuvarlarda çalışılacak olan testlerin oluşturulması ve takibi, Test sonuçlarının görüntülenmesi işlemlerinin yapılmasını sağlar.

Touch screen işlemlerine göre dizayn edilmiş arayüz sayesinde yatan hasta servislerinde işlemi bulunan hastalara tek  tuş yardımı ile ulaşılabilir.

Hasta listesi düğmesi ile ayaktan laboratuvara başvuru için gelecek hasta listesine ulaşılabilir ve kriterler ile hasta arama yapılabilir.

Seçili hastanın günlük ve tüm tahlilleri aynı ekranda listelenebilir. İstenilen testlere veya tüm testlere tek bir tuş ile numune barkodları üretilebilir veya iptal edilebilir.

Testlerin ödeme durumu, Barkod bilgisi, sonuç bilgisi, zamanları ve dış laboratuvar bilgileri aynı ekrandan izlenebilir.

Dış laboratuvar seçimi manuel olarak değiştirilebilir,  Zarar görmüş numune barkodları tekrar basılabilir. Test sonuçları Aynı ekran üzerinde kontrol edilerek kolayca izlenebilir

Teknisyen Bölümü

laboratuvar teknisyen yetkisi ile girilen bölümde Laboratuvara kabul işlemi yapılacak olan numunelerin barkod okutarak kabulü, Numune red işlemleri, Numune kabul zamanları ve numune arama sorgulama işlemleri ile Kit Stok takibinin yapıldığı bölümdür.

Kabulu yapılacak olan numunenin barkodu okutularak sistem kaydı görüntülenir. Sistem kabul edilmemiş bir numune ise kabulunu yapar, Kabul edilmiş bir numune ise ekrana listeler. Numune kabul kaydı üzerinde Red veya Red iptal işlemi yapılabilir. Zarar görmüş barkod numuneleri bu ekrandan çoğaltılabilir.

Numune kabul yapılmamış tüpler sisteme entegre edilmiş cihazlar üzerinde çalışılmaz. Numune kabul işlemi sonrasında Cihazlara kabul yapılan numune kaydı gönderilerek Laboratuvara giriş kaydı ve zaman damgası oluşturulmuş olur.

Uzman Doktor Bölümü

Bu bölümde Laboratuvar sorumlu uzman doktor cihazdan sonucu çıkan numunelere elektronik olarak imzalar.

Sonuç , Onay, Tarih, Hasta Kriterleri ile laboratuvardaki numuneleri sorgulayarak ilgili listeyi onaylamak ve sonuçları incelemek üzere görüntüleyebilir.

Sayfanın alt bölümünde doktoru anlık olarak bilgilendiren istatistiki sayaçlar bulunmaktadır. Onay Bekleyen numune sayısı, Onaylanmış, Sonuç Çıkmamış ve Günlük Toplam olarak izlenebilir