Ürünlerimiz

lis laboratuvar bilgi sistemi
  • Anasayfa
  • /
  • lis laboratuvar bilgi sistemi
lis laboratuvar bilgi sistemi

Laboratuvarınızda müşterilerinize hızlı doğru ve laboratuvar kalite sistemleri ile uyumlu sonuçları verebilmek, İzlenebilir ve analiz edilebilir çalışma ortamı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Çalışma isteklerinin alınmasından başlayarak sistem içinde barkodlu ve cihazlar ile entegre çalışma sistemi sunan Labaratuvar Bilgi Yönetim Sistemi (LIS-Laboratory Information System) Laboratuvarınızın çalışma sistemini kontrol altında tutmanızı sağlar. Mevcut Durum, Geçmiş Çalışma Raporlarması, Çalışma bilgileri ve Erişim gizliliğini en üst düzeyde tutmanızı sağlar.

Web üzerinden hasta tetkik istemlerinin yapılabilmesi, Diğer kurum müşterilerinizin örneklerinin Yazılım Sistemlerine Web Servis ile entegre edilerek tekrarlı bilgi giriş işlemlerinin önüne geçilmesi, Numune Barkod Üretimi, Barkodlu Numune Kabulu, Barkodlu Numune Cihaz Entegrasyonu, Teknisyen Onayı, Uzman Onayı ile Sonuçların Dijital olarak imzalanması ve Sonuçların Dijital olarak web üzerinden veya entegre yazılım sistemlerine online gönderilebilmesi ile sisteminizin işleyişindeki tüm adımları kontrol edebilir.

Numune çalışma aşaması öncesi ve sonrası gerekli olan bilgi girişine izin veren sistem ile hastanın ICD-10 tanı bilgisi, Klinik geçmişi, uyarıları, Çalışma Öncelik Bilgisi gibi bir çok kriter ile sonuçların yorumlanması ve doğrulanması aşamasında uzman ve teknisyen çalışanlarının işlemlerini kolaylaştırır.

Çalışılan testleri Normal, Kritik, Panik Değer aralıkları Kit bazında sisteme tanıtılabilir. Bu değerlerin cinsiyet, yaş kriterleri (Günlük,Aylık ve Yaş olarak) ile tanımlanmasına izin verir. Teknisyen ve uzman yorumlaması aşamasında hem görsel hem hareketli olarak uyarı ve bildiri sistemlerine sahiptir.

Numuneler, barkod lu olarak takip edilebilmekte. Kullanılan barkodlar farklı cihazlara göre farklı tipler de basılabilmektedir. (Code 39-Code 128 v.b.) Yıpranmış Zarar görmüş numunelere ait örnek barkodları tekrar print edilebilmektedir.

Numune Kabul işlemi ile Laboratuvarınıza gelen numuneler kabul veya red işlemlerine tabi tutulabilir. (Hemolizli Numune, Yetersiz numune v.b.) Bu sayede numune kabul işlemi ile numunenin Merkeze geliş zamanı, kabul zamanı, cihaza giriş zamanı, Cihaz sonuç zamanı, Teknisyen Onay Zamanı, Uzman Onay Zamanı, Rerun Bilgileri izlenebilir ve Yönetilebilir bir laboratuvar çalışma ortamı sağlar.

Cihazlara konulan numuneler Cihazların yazılım ile direkt haberleşmesi sayesinde otomatik olarak çalışılır. (ASTM E1578 – 13 , HL7 ve diğer protokoller). Cihazın numuneyi kabul etmesi veya red etmesi durumları sistem üzerinden teknisyen tarafından izlenebilir. Çalışma sonucunda teknisyen sonuç aralığı değerlendirmesi ile uyarı seviyesi kriterine giren numunelerin tekrar çalışılması komutunu verebilir. Sistem Rerun çalışmalarını, Kit tüketimlerini de raporlamanızı ve takip etmenizi sağlar.

Laboratuvarda çalışılan mikroskobik incelemeler veya manuel test çalışmaları için sonuç ve bilgi girişine destek veren bir arayüz e sahiptir. Numuneler barkodlu olmasına karşın insan incelemesine tabi tutulduğundan elde edilen sonuçların çalışılan test türüne göre metin, görsel veya sayısal olarak girişine izin veren bir parametrik giriş bölümü mevcuttur.

Hasta sonuç raporları kurum için parametrik olarak düzenlenebiliyor. Sonuç raporlarında grafik bilgilerine yer verilmesi, hasta kimlik bilgilerinden hangi parametrelerin bulunacağı, Laboratuvarda numune sonuçlarının zaman bilgilerinden hangilerinin olacağına kurumun kendisi karar verir.

Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi hem çalıştığınız testler için hem stok takibiniz için bir çok kolaylık içermektedir.

 

Kan ve Kan Ürünlerinin takibi

Kan ve Kan Ürünü Stok takibini gerçekleştirebilmek için gerekli bir modül olan Kan Bankası Modülü ile dilerseniz Laboratuvarınızdaki Kan ve kan Ürün takibini yapabilirsiniz. Barkodlu olarak kan torbalarını lokasyon olarak takip edebilir. Entegre Olarak KIZILAY kan sistemine bağlantılı olarak çalışabilirsiniz. KIZILAY kan sistemine otomatik olarak talep girebilir, Ürün kabulunu bildirebilirsiniz.  Elisa Bilgileri için ayrı raporlamalar ve takip sistemi sunar. (HBS, AG, HIV) Cross Match işlemleriniz i sistem üzerinden takip edebilir ve düzenleyebilirsiniz.

 


Kan ve Kan ürünleri takibi kurumunuzun bağımız bir laboratuvar olması veya sağlık merkezi içinde yer alan bir laboratuvar olması durumunda işleyişini sağlayabilir. Dışarıdan gelen hasta bilgilerini sisteminize girebilir veya müşterilerinizden gelen (Web servis, Web Interface) bilgiler ile sisteminize kabul edebilirsiniz. Kan ve Kan ürünlerinin ISBTN numaraları, tekil barkod numaraları, Zaman Bilgileri, Aitlik ve Rezervasyon Bilgileri ile Kan ve Kan ürünleri takibinizi hatasız, verimli ve kolay takip edebilmenizi sağlar.

Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi ile Kurumunuzda gerçekleştirdiğiniz tüm operasyonlar kontrol altına alınır. Güvenli, Hızlı ve Verimli çalışmanıza olanak sağlanır.