Ürünlerimiz

parmak izi tanima sistemi
parmak izi tanima sistemi

PARMAK İZİ  TANIMA SİSTEMİ NEDİR ?

Personeller işletme içinde uygun noktalara (özellikle giriş-çıkış noktalarına) kurulmuş olan parmak izi tanıma cihazına parmak izlerini tanıtarak kayıt altına girerler. Parmak izi tanıma  cihazı  kayıt bilgisini anında ya da belirlenen zaman aralığında personel takip sistemi  iletir.

Yazılıma iletilen bu bilgiler ışığında personel faaliyetlerinin (işe giriş-çıkış saatlerinin) kontrol altına alınması ile iş gücü kaybının en aza indirilmesi ve giriş-çıkış saatlerinin dijital olarak kaydedilmesi ile personelin çalışma saatlerinin hatasız olarak hesaplanabilmesini sağlar.

PARMAK İZİ TANIMA CİHAZI :

Kablosuz bağlantı (Wifi) sayesinde Wireless ağınızın ulaştığı her noktada çalışabilmektedir. Dilerseniz network hattına bağlayarak da kullanabilirsiniz. Lityum Ion pili sayesinde elektrik kesintilerinden etkilenmeden hizmet vermeye devam eder. 10.000 parmak izi kapasitesi ile 2.500 personel çalıştıran kurumlarda dahi yeterli kapasite sağlar. 1 saniyenin altındaki parmak izi okuma ve tanıma süresi ile hızlı ve kolay geçiş imkanı sağlar.

Yazılım

Herhangi bir Windows işletim sistemi üzerinde çalışan PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) yazılımı geçiş kontrol noktasındaki parmak izi tanıma cihazından gelen bilgileri işlemeye yarar. Yazılım aracılığı ile giriş çıkış yapılan noktalardan gelen bilgiler işletme ihtiyacına göre kullanıma sunulur. Bu bilgiler ile personel maaşlarının tam olarak hesaplanabilmesi, İşe gelen gelmeyen personel bilgisi, Personel İzin hakları, Geç gelen personel listesi gibi bir çok raporlama aracı sunmaktadır. Yeni Personel tanımlama, Cihazdan personel bilgilerinin bir başka cihaza aktarılması imkanı sağlayarak kurumunuzda bir den çok cihaz ile aynı anda çalışma avantajı sunmaktadır.

Parmak izi tanıma sisteminin diğer tanıma sistemlerine göre avantajları nelerdir ?

Parmak izi tanıma sistemi birçok özelliği ile diğer tanıma sistemlerinden sıyrılıyor. İşte parmak izi tanıma sisteminin diğer tanıma sistemlerine göre avantajları:

1. Unutkanlıklardan etkilenmez
Parkmak izi tanıma sisteminde tanımlayıcı öge parmak izi olduğundan personellerin kendilerini tanımlayabilmeleri için üzerlerinde herhangi bir kart taşımalarına veya herhangi bir şifreyi akıllarında tutmalarına gerek yoktur.

2. Kandırılması güç
Herhangi bir personel kartla tanıma sisteminde başka bir personelin adına kart tanımlaması yaptırabilir. Ayrıca personeller diğer personeller adına şifre girişi yaparak sistemi alt edebilirler. Ancak parmak izi tanıma sistemi yapısı itibari ile benzer olayların yaşanmasına ihtimal vermez.

 

 

Cihazın özellikleri

1. Aygıt parmak izi erişim denetimini yüksek hızda çalışma ile kompozit algoritma sistemi olarak sunuyor.
2. Çeşitli sistemlere kolayca entegre, gömülü Linux sistemine sahiptir.
3. bağımsız bir ortamı sunuyor.
4. transfer profesyonel erişim kontrol sistemi desteği, gerçek zamanlı giriş günlükleri vardır.
5. Aygıt parmak izi erişim denetimi, yüksek çözünürlüklü grafik kullanıcı arayüzleri ile menü yapmak, 65.000 gerçek renkli ekran sunuyor.
6. yüksek hızlı doğrulama desteği ile ekrana sahip büyük bir kapasite hafızası vardır.
7. Cihaz parmak izi erişim denetimi.
8. 24 saat sürekli çalışma mevcuttur.
9. Bir elektrik kesintisi sırasında verileri kaydeder.

 

Cihazın Teknik Özellikleri

Ekran / Hoparlör Dili
LCD Ekran: 40'dan fazla dil için 3.5 "TFT yüksek çözünürlüklü grafik arayüz, 65.000 gerçek renk vb Çoklu Dil, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Arapça, seçilebilir
Konuşmacı: Ses İstemi (dil seçilebilir)
Teknik Özellikler Kapasite Çevre
Parmak izi kapasitesi: 10.000 Çalışma sıcaklığı: 0 ℃ ~ 45
200.000 Çalışma nemi:% 20 ~% 80 kapasite Log
Doğrulama / Kimlik Doğrulama / Kimlik
Doğrulama hızı (1: 1): FRR ≤0.5s: ≤0.01%
Kimlik hızı (1: N): FAR ≤1s: ≤0.0001%
Güç Kaynağı Makine Boyut
Güç: 110 / 220VAC ~ 12VDC 197 (L) * 137 (W) * 46 (H) mm
İletişim Seyirci Durumu
TCP / IP, RS232 / 485, USB Host / İstemci, Wiegand In / out, Hoparlör Çıkışı,
Standart Fonksiyon özelleştirme İşlevi